Google Dokumenter

Legg att eit svar

Regler for kommentering

Del dine tanker om Blank. Helt anonymt, hvis du vil. Alle kommentarer blir lest av Blank-redaksjonen før de publiseres. Husk å bruke nettvett. Kommentarer blir ikke publisert hvis de inneholder link til andre nettsider, uønskede personopplysninger eller personangrep.

105 kommentarer

  1. D

    Jeg vil ha mer klipp!!!!!!!!! Klarer ikke å vente så lenge mellom hver gang!!!

    Svar
  2. Treiging

    Så sjef at antilopen er med ?

    Svar
  3. Vinkel

    Torstein var utruleg irriterande, syns Peter. Brautende og sjølvopptatt. Og når Peter prøvde å ta ansvar for felles beste på hybelhuset, så var det berre drit å få frå den kanten. «Døll», hadde Torstein kalt han. Det burde han eigentleg bedt om unnskyldning for. Peter hadde aldri sagt noko stygt til Torstein, så det var forsmedeleg at han berre måtte finne seg i å bli kalla døll. Han følte seg trakka på liksom. Hadde det vore opp til Peter, hadde Torstein vore ute av hybelhuset for lengst.

    Men…. kanskje var det slik at andre oppfatta han som døll også…? Peter såg på husregeldokumentet og alpakkaen som hadde fått navnet hans på seg. Den seriøse.

    Vel, Sara hadde sagt at han ikkje var døll. Kjekt at Sara også gjekk litt i bresjen for å få på plass husreglar, så han slapp å vere aleine om å dra lasset. Å ta ansvar og vere seriøs var jo ikkje dårlege eigenskapar.

    Men… Torstein tykte altså Peter var kjedeleg… Kanskje det var på tide at han fann på litt meir sprell? Ikkje noko problem for han det. Han var slett ikkje så døll som Torstein skulle ha det til. Kanskje han ikkje var så spontan, men han hadde mange artige idear. Måtte berre planlegge litt.

    Peter tenkte på konfirmantleiren. Nokre av jentene hadde hatt det moro med å erte eit par av gutane. Dei hadde hatt såpe på tannbørstane deira, våte kluter i soveposane og ….mjølfelle over døra. Det var nok meint som ein type flørt. Jentene gjorde det for å fortelle gutane at dei var interessert, men den bodskapen nådde ikkje heilt fram og gutane vart sure.

    Peter følte seg med eitt oppglødd og lo for seg sjølv. Mjølfelle! Det skulle han jammen prøve på Torstein. Det var ikkje direkte slemt, sant? Torsten kunne jo tolke det som han ville? Og om han ikkje klarte å ta ein spøk…vel, då var det vel han som var døll, og ikkje Peter?

    Svar
    • Rivåtsj-fan

      Så det var der idéen om mjølfella ble født
      ??.
      Gleder meg til å se det snart ?

      Svar
    • «Er det noko du prøver å fortelle meg, Sara?»

      Snart blir det tyggis I håret også.

      Svar
  4. Rivåtsj-fan

    Må bare si at det er så utrolig bra å se de skjermbildene av dette dokumentet på Alie-siden!! Mye der jeg ikke har fått med meg før , eller ikke husker…. Gøy! ?

    Svar
    • Susanne

      Så enig! Var som å være tilbake i tiden.

      Svar